NagłówekNagłówek

OFERTA WYDAWNICZA

Paderewski i Warszawa
Paderewski i Warszawa to katalog wystawy, która odbyła się w 2005 roku w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, a prezentowała eksponaty ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie muzealnych oraz ze spuścizny po Ignacym Paderewskim. Wśród nich pojawiły się pamiątki z życia kompozytora (niema klawiatura, partytury, nagrody) i ze współczesnej jemu Warszawy (zdjęcia archiwalne, zaproszenia) oraz wybrane z jego prywatnej kolekcji bajecznie kolorowe brązy, emalie i ceramika daleko wschodnia. Katalog bardzo ładnie wydany, estetyczny z dobrymi zdjęciami.
Popołudnie w ogrodzie
Popołudnie w ogrodzie to katalog wystawy, która odbyła się w 2005 roku w Muzeum Sopotu, a w 2006 w Muzeum Zamkowym w Łańcucie i Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, a prezentowała zabytkowe meble plenerowe ze zbiorów łańcuckich. Była to pierwsza w kraju prezentacja mebli wykorzystywanych na zewnątrz domu, która odkryła dla zwiedzających eksponaty przechowywane dotąd w muzealnych magazynach. Pokazała ich różnorodne kształty, wielość wykorzystywanych materiałów i barwność materiałów je wyściełających. Katalog barwny, ciekawy graficznie, szczegółowy.
Paderewski i Warszawa
Sztuka konserwatorów to katalog wystawy, która odbyła się w roku 2007 i była prezentowana w Muzeum w Łowiczu oraz z Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, a prezentowała prace wykonane przez pracowników Muzeum Narodowego w Warszawie w ich czasie wolnym. Oprócz obiektów bezpośrednio związanych z wykonywanymi przez nich pracami konserwatorskimi, ukazującymi ich umiejętności praktyczne, zaprezentowano również ich dokonania artystyczne: malarskie, pozłotnicze, stolarskie czy ceramiczne. Zdobyte w ciągu wieloletniej praktyki renowatorskiej doświadczenie, znacznie ułatwia im pracę w różnych technikach rzemiosła i malarstwa. Pracownicy wykonują także kopie na zlecenie.