Aktualności
KLASYKA NA LEŻAKACH / Inauguracja sezonu
25-06-2026
Zapraszamy na jubileuszową – 10. edycję KLASYKI NA LEŻAKACH – koncertów promenadowych w Muzeum Wnętrz, organizowanych przez Fundację Promocji Kultury "OtwArte". Od 28 czerwca do 30 sierpnia (z wyjątkiem 2 sierpnia), w każdą niedzielę o godz. 17:00 będzie można cieszyć się wspaniałymi melodiami w luźnej, piknikowej atmosferze.
W ramach wydarzenia odbędą się recitale oraz koncerty kameralne, w których wystąpią znakomici soliści i zespoły. Usłyszymy kompozycje legendarnych twórców, od baroku aż po współczesność.
Harmonogram koncertów:
28 czerwca:
"Mistrzowskie interpretacje" – Jarosław Nadrzycki (skrzypce) i inni.
"Mistrzowskie interpretacje" – Jarosław Nadrzycki (skrzypce) i inni.
5 lipca:
"FOGG 125" – Bell'Arte Ensemble
"FOGG 125" – Bell'Arte Ensemble
Bartłomiej Wiater - wokal, Jakub Grott - skrzypce, Mateusz Wadowski - kontrabas, Jędrek Podolak - instrumenty klawiszowe.
12 lipca:
"Muzyczne pokolenia" – Amelia Tomaszek - skrzypce, Jakub Grott - skrzypce, Kama Grott-Tomaszek - obój, Kuba Matuszczyk - fortepian.
"Muzyczne pokolenia" – Amelia Tomaszek - skrzypce, Jakub Grott - skrzypce, Kama Grott-Tomaszek - obój, Kuba Matuszczyk - fortepian.
19 lipca:
"Od Chopina do Glassa"
"Od Chopina do Glassa"
Kama Grott-Tomaszek – obój, Kuba Matuszczyk – fortepian.
26 lipca:
"Młodzieńcza wirtuozeria"
"Młodzieńcza wirtuozeria"
Jeremi Tabęcki – klarnet, Justyna Żołnacz – fortepian.
9 sierpnia:
"From Paris to Lviv"
"From Paris to Lviv"
Weronika Chodakowska (fortepian).
16 sierpnia:
Muzyka srebrnego ekranu – Kama Grott Movie Project.
Muzyka srebrnego ekranu – Kama Grott Movie Project.
23 sierpnia:
Musica da camera – Prima Vista String Quartet
Musica da camera – Prima Vista String Quartet
Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Jakub Grott - II skrzypce, Marek Czech - altówka, Tomasz Błaszczak - wiolonczela.
30 sierpnia:
„Perły baroku”
„Perły baroku”
Kama Grott-Tomaszek – obój, Magdalena Lech-Rudkowska – skrzypce, Kameraliści Otwockiej Orkiestry Kameralnej.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! W razie niepogody koncerty odbędą się w sali balowej w pałacu.
Serdecznie zapraszamy!