A A A
Aktualności

KLASYKA NA LEŻAKACH / Inauguracja sezonu

25-06-2026
Zapraszamy na jubileuszową – 10. edycję KLASYKI NA LEŻAKACH – koncertów promenadowych w Muzeum Wnętrz, organizowanych przez Fundację Promocji Kultury "OtwArte". Od 28 czerwca do 30 sierpnia (z wyjątkiem 2 sierpnia), w każdą niedzielę o godz. 17:00 będzie można cieszyć się wspaniałymi melodiami w luźnej, piknikowej atmosferze.
 
W ramach wydarzenia odbędą się recitale oraz koncerty kameralne, w których wystąpią znakomici soliści i zespoły. Usłyszymy kompozycje legendarnych twórców, od baroku aż po współczesność.
 
KLASYKA NA LEŻAKACH ma na celu popularyzację kultury wysokiej w przystępnej formie. To wyjątkowa okazja, aby spędzić letnie niedzielne popołudnia w mniej formalnej atmosferze, relaksując się na leżakach czy kocach piknikowych, obcując z muzyką w na terenie malowniczego parku, otaczającego Pałac Bielińskich.
 
Harmonogram koncertów:
 
28 czerwca:
"Mistrzowskie interpretacje" – Jarosław Nadrzycki (skrzypce) i inni.
 
5 lipca:
"FOGG 125" – Bell'Arte Ensemble
Bartłomiej Wiater - wokal, Jakub Grott - skrzypce, Mateusz Wadowski - kontrabas, Jędrek Podolak - instrumenty klawiszowe.
 
12 lipca:
"Muzyczne pokolenia" – Amelia Tomaszek - skrzypce, Jakub Grott - skrzypce, Kama Grott-Tomaszek - obój, Kuba Matuszczyk - fortepian.
 
19 lipca:
"Od Chopina do Glassa" 
Kama Grott-Tomaszek  – obój, Kuba Matuszczyk  – fortepian.
 
26 lipca:
"Młodzieńcza wirtuozeria" 
Jeremi Tabęcki  – klarnet, Justyna Żołnacz  – fortepian.
 
9 sierpnia:
"From Paris to Lviv"
Weronika Chodakowska (fortepian).
 
16 sierpnia:
Muzyka srebrnego ekranu – Kama Grott Movie Project.
 
23 sierpnia:
Musica da camera – Prima Vista String Quartet
Krzysztof Bzówka  – I skrzypce, Jakub Grott - II skrzypce, Marek Czech - altówka, Tomasz Błaszczak - wiolonczela.
 
30 sierpnia:
„Perły baroku”
Kama Grott-Tomaszek – obój, Magdalena Lech-Rudkowska  – skrzypce, Kameraliści Otwockiej Orkiestry Kameralnej.
 
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! W razie niepogody koncerty odbędą się w sali balowej w pałacu.
 
Serdecznie zapraszamy!