A A A

Dla szkół

Zapraszamy na ciekawe i angażujące lekcje muzealne w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Nasze zajęcia mają formułę interaktywnych spotkań opierających się na poszukiwaniach, kontakcie z obiektami z naszej kolekcji oraz wymianie pomysłów i doświadczeń.  Staramy się, aby poprzez pobudzanie ciekawości i wrażliwości przygotowały uczniów i uczennice do samodzielnego, świadomego uczestnictwa w kulturze. Lekcje muzealne to doskonała okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu na dyskusji o sztuce. 

 

PRZEDSZKOLA I KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ


Muzeum – co to takiego?
Muzeum to fascynujące miejsce, w którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wędrując przez muzealne sale poznamy najciekawsze z prezentowanych w nich zabytków i dowiemy się, dlaczego niektóre z nich muszą znajdować się w gablotach.

KLASY IV-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


Mitologia na co dzień
Czy bohaterowie mitów greckich i rzymskich obecni są tylko w starożytnych dziełach sztuki? Jak rozpoznamy Zeusa wśród innych greckich bogów? Czy feniks naprawdę istniał i dlaczego jego wizerunek ozdabia jeden z pałacowych kominków?

Staropolskie zwyczaje. Życie codzienne w pałacu
Jak mieszkała arystokracja w XVII i XVIII wieku? Czym zajmowała się w wolnym czasie? Podczas zajęć poznamy m.in. etykietę dworską i życie prywatne mieszkańców pałacu w Otwocku Wielkim.

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE


Staropolskie zwyczaje. Życie codzienne w pałacu
Jak mieszkała arystokracja w XVII i XVIII wieku? Czym zajmowała się w wolnym czasie? Podczas zajęć poznamy m.in. etykietę dworską i życie prywatne mieszkańców pałacu w Otwocku Wielkim.

LEKCJE NA WYSTAWIE „DAR PADEREWSKIEGO”

PRZEDSZKOLA I KLAS 1–3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ


Podróże z Paderewskim

Przybliżymy dzieciom sylwetkę wielkiego artysty, patrioty i męża stanu. Opowiemy o niezwykłych podróżach Paderewskiego po Europie i za oceanem, jego trasach koncertowych i spotkaniach z ważnymi osobistościami. Obejrzymy przywiezione przez niego pamiątki i zajrzymy do kufrów podróżnych.


KLASY IV-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ


Wirtuoz i polityk, czyli niezwykły człowiek na niezwykłe czasy
Paderewski był człowiekiem wszechstronnym – politykiem, artystą, kolekcjonerem. Oglądając pamiątki po wirtuozie poszukamy odpowiedzi na pytanie: czy dążenie do przywrócenia niepodległości ojczyzny zawsze oznacza walkę z bronią w ręku?

JAK ZAMÓWIĆ ZAJĘCIA?


INFORMACJE PODSTAWOWE

Kiedy odbywają się lekcje?

• zajęcia obywają się od środy do niedzieli
• lekcje rozpoczynamy o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00, 16:30

Ile trwają zajęcia?

• 60 minut – w przypadku lekcji stacjonarnych dla przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej
• 80 minut – w przypadku lekcji stacjonarnych dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i dla szkół ponadpodstawowych

Jaki jest koszt lekcji?

Odpłatność za lekcję wynosi 200 zł oraz bilet lekcyjny w cenie 1 zł od ucznia. Grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób. Nie łączymy klas.

 

ZASADY REZERWACJI

Rezerwacja zajęć odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–16.00 pod nr tel. 22 621 10 31 wew. 227 lub pod adresem e-mailowym: .