A A A
Aktualności

OPERA W PAŁACU / „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda”

25-08-2023
Zapraszamy na drugą część tegorocznej Opery w pałacu!
 
2 września na terenie Muzeum Wnętrz będzie można zobaczyć operę „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda”.
 
Termin: Sobota, 2 września, godzina 19:00
Miejsce zbiórki: park przy Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
Dla kogo: seniorzy, dorośli, dzieci i młodzież
Zasady udziału: wstęp bezpłatny, wejściówki do pobrania online: https://bit.ly/3YFG6gB oraz w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim i w parafii św. Wita w Karczewie.
Dodatkowe informacje: Wydarzenie plenerowe! Warto zadbać o ciepłe stroje.
 
Jest to historia rycerza Bojomira i jego towarzysza Nikity. Mężczyźni wracają z wyprawy wiedeńskiej. Po drodze zaskakuje ich noc. Nadchodzi burza. Postanawiają przeczekać ją w pobliskim zamku – Zamku na Czorsztynie. Spotykają tam jego mieszkańców i gospodarza Dobrosława. Okazuje się, że Bojomir i Dobrosław mają ze sobą wiele wspólnego…
Autorem „Zamku na Czorsztynie” jest Karol Kurpiński (1785–1857), polski kompozytor epoki późnego klasycyzmu i wczesnego romantyzmu. Libretto do tej opery napisał hrabia Józef Wawrzyniec Krasiński (1783–1845), meloman, literat i pamiętnikarz.
 
Wystąpią: Małgorzata Trojanowska (Wanda), Ewelina Sielska-Badurek (Łucja), Rafał Żurek (Bojomir), Maciej Falkiewicz (Dobrosław), Dariusz Machej (Nikita), orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Marcina Piotra Łopackiego oraz Teatr Akt. Prowadzenie: Klaudia Carlos.
 
Organizatorzy: Stowarzyszenie Rozgłos, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.

Ideą przyświecającą organizatorom jest popularyzacja muzyki dzieł wokalno-instrumentalnych, takich jak arie, pieśni czy opery i podkreślanie, że muzyka klasyczna może grać w naszej codzienności pierwsze skrzypce.