Teraz w muzeum

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
30 01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 01 02 03
A A A

OPERA W PAŁACU / GIACOMO OREFICE „CHOPIN”

2024-10-19 / 17:00
godz. 17.00
Zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach III festiwalu - Opera w Pałacu.
 
Inscenizacja opery „Chopin” Giacomo Oreficego została wystawiona po raz pierwszy w Mediolanie w 1901 roku. W utworze tym włoski kompozytor daje wyraz swojej fascynacji Fryderykiem Chopinem i oddaje hołd jego twórczości. Fabułą opery są wydarzenia z życia Chopina. Jej warstwę muzyczną stanowi połączenie utworów fortepianowych polskiego kompozytora w aranżacji na orkiestrę. To rzadko wystawiane i wielce oryginalne dzieło zaprezentujemy publiczności w przestrzeni Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.

Wystąpią:
Hanna Zajączkiewicz
Ewelina Sielska-Badurek
Zdzisław Madej
Tomasz Łykowski
Ensemblage pod batutą Marcina Łopackiego
aktorzy Teatru Akt
 

 

Termin: sobota, 19 października, godzina 17.00
Miejsce zbiórki: park przy Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
Dla kogo: seniorzy, dorośli, dzieci i młodzież
Zasady udziału: wstęp bezpłatny, wejściówki do pobrania online od 11 października 
 
 
Organizator: Stowarzyszenie Rozgłos
Partner: Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
 
O FESTIWALU „OPERA W PAŁACU”

Jesteśmy niewielkim stowarzyszeniem, ale z biegiem czasu zdobywamy coraz większy rozgłos w środowisku lokalnym, co nas bardzo cieszy – mówi Ewelina Sielska Badurek, prezes Stowarzyszenia, mezzosopran i foniatra w jednej osobie – Gmina Karczew i powiat otwocki to wspaniałe miejsca, pełne kojącej zieleni. Nie od dziś wiadomo, że także muzyka łagodzi obyczaje. A połączenie tych dwóch pierwiastków natury i muzyki może przynieść zaskakujące wręcz efekty dla naszego zdrowia. – dodaje.
Jednak „Opera w Pałacu” to okazja nie tylko do wsłuchiwania się w piękne dźwięki muzyki. Bardzo ważnym założeniem festiwalu jest prezentowanie bogactwa i różnorodności muzyki wokalno-instrumentalnej na przestrzeni kolejnych epok. Drugim niezwykle ważnym celem jest popularyzacja utworów mniej znanych.
- Przygotowania do festiwalowych koncertów to nie tylko próby solistów z orkiestrą. To także wizyty w bibliotekach, w poszukiwaniu niemal całkowicie zapomnianych partytur – mówi o kulisach przygotowań prezes Stowarzyszenia.
Obierając tę strategię mamy nadzieję przyczynić się do zwiększenia świadomości i wrażliwości muzycznej uczestników i uczestniczek wydarzenia.
Ważnym założeniem realizowanego przez nas projektu jest także poszerzenie oferty kulturalnej wśród społeczności mających utrudniony dostęp do scen operowych czy filharmonii.
W ramach III edycji festiwalu w lipcu zorganizowaliśmy barokową galę operową, a we wrześniu zaprosiliśmy miłośników muzyki na koncert pieśni Marii Szymanowskiej, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.
Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

 


Poleć znajomemu Dodaj do mojego kalendarza google

Pozostałe wydarzenia miesiąca

Muzeum Wnętrz
2024-10-06 / 17:00

ŚREDNIOWIECZE NA URZECZU / Wykład prof. Rębkowskiego ilustrowany muzyką Vox...

  Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Mariana Rębkowskiego ilustrowany muzyką średniowieczną wykonaną przez duet Vox Imaginaria.   Termin: niedziela, 6...
Muzeum Wnętrz
2024-10-13 / 17:00

RĘKOPISY TARNOWSKIE / cykl koncertów muzyki dawnej zespołu FILATURA DI MUSICA

godz. 17.00   „Filatura w drodze” to cykl koncertów muzyki dawnej wykonywanych przez zespół Filatura di Musica, którego celem jest...
Muzeum Wnętrz
2024-10-19 / 17:00

OPERA W PAŁACU / GIACOMO OREFICE „CHOPIN”

godz. 17.00 Zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach III festiwalu - Opera w Pałacu.   Inscenizacja opery „Chopin” Giacomo Oreficego została wystawiona po...